Breaking News
 |  | 

Blog

Rumunia- podstawowe informacje dla kierowców

img-responsive

Państwo południowo- wschodniej części Europy. Wybierając się w trasę do Rumunii, trzeba wziąć pod uwagę obowiązujące tam przepisy ruchu drogowego. W każdym kraju możemy napotkać inne zasady, które niewątpliwe mogą łatwo narazić nas na kłopoty. Interesujące są także ceny paliw w Rumunii. Planując każdy wyjazd, powinniśmy wziąć je pod uwagę. Rumunia wydaje się być państwem bardzo obowiązkowym. Trzeba uważać na wszelkie nadużycia przepisów drogowych. Niestety, można dostać mandat nawet za niewielkie wykroczenie. Jeśli chcemy dojechać na czas, bez zbędnych postojów, z pewnością ostrożność na drodze jest wskazana. Tym bardziej, że warunki drogowe w Rumunii nie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Nie każdy wie, że korzystanie z głównych dróg i autostrad w tym państwie jest płatne.

Ceny paliw w Rumunii

Planując przewóz towarów, zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów, w tym także ekonomicznych. Od tego będzie zależała rentowność transportu. Warto więc sprawdzić, jakie są ceny paliw w Rumunii. Państwo to należy do jednego z najuboższych krajów Unii Europejskiej. Ceny paliw w Rumunii obecnie są nieco wyższe w porównaniu do Polski. Nie każdy wie, że kraj ten ma liczne bogactwa mineralne, w tym ropę naftową. Niestety, jej zasoby prawdopodobnie skończą się za kilkanaście lat. Od czego zależą ceny paliw w Rumunii? Czynników warunkujących je, jest wiele. Znaczenie mają z pewnością koszty pozyskiwania surowców, podatki, akcyzy. Ceny paliw w Rumunii, mogą mieć związek z faktem, że państwo to nie jest w stanie korzystać tylko z własnych zasobów. Kraj jest skazany na import surowców, aby pokryć zapotrzebowanie w skali kraju.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Drogi w Rumunii należą do jednych z najgorszych. Trzeba być gotowym na trudną i długą jazdę. Niewątpliwie, nie będzie ona należeć do zbyt przyjemnych przejażdżek. W tej sytuacji, ostrożności nigdy za wiele. Tym bardziej, że tamtejsza policja lubi ścigać kierowców nawet za drobne wykroczenia. Uważajmy, więc na pomyłki na drodze. Ceny paliw w Rumunii to dość istotna kwestia. Nie ulega wątpliwości, że ceny paliw mają niebagatelny wpływ na koszt transportu towarów. Ceny paliw w Rumunii zwykle oscylują w podobnych granicach, jak ceny w Polsce. Optymalne i wydajne przewozy towarów zależą od wielu czynników. Czasami niespodziewane zdarzenia na drodze mogą doprowadzić do opóźnienia transportu. Istotne jest wcześniejsze zaplanowanie logistyczne przewozu. Nie jest to takie łatwe, jak się nam wydaje. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Podstawową sprawą jest wybór rodzaju transportu, dostosowany do charakteru przewożonego ładunku. Poruszając się po drogach Rumunii jesteśmy zobowiązani do wykupienia tzw. e-winety. Są one dostępne na granicach, w stacjach paliw, a także w urzędach pocztowych. Jest to istotne, jeśli nie chcemy narazić się nie kłopoty z policją, która może sprawdzić tablice rejestracyjne pojazdu, na kamerze zamontowanej przy drodze.

rumunia-podstawowe-informacje-dla-kierowcow

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website