Breaking News
 |  | 

Blog

Różnice w ofertach największych giełd transportowych w Polsce

img-responsive

Aktywne pozyskiwanie klientów, które pozwoli na zapewnienie ciągłości pracy ciężarówek, to dla przedsiębiorstw z branży transportowej niezwykle trudne zadanie. Problemem tutaj nie jest samo znalezienie klienta – tych nie brakuje przy szybko rozwijającej się wymianie handlowej i ciągle rosnącym zapotrzebowaniu na usługi przewoźników. Największy kłopot stanowi właśnie owa ciągłość przewozu towarów, czyli minimalizacja pustych przejazdów, oraz ładunków, które nie wypełniają całej przestrzeni transportowej auta. To właśnie te dwa elementy są źródłem trudności.Dlatego też przewoźnicy coraz chętniej korzystają z ofert internetowych giełd transportowych, w których po kilku kliknięciach myszką pojawiają się dziesiątki, a czasem nawet setki tysięcy różnych ofert z całego świata. Wykorzystanie tego narzędzia pozwala zaoszczędzić czas i energię, poświęcaną dotychczas na poszukiwanie klientów, a skupić się jedynie na jak najlepszym planowaniu logistycznym.

W Polsce funkcjonuje kilkanaście giełd transportowych. Warto przyjrzeć się propozycjom kilku z nich, a w szczególności zwrócić uwagę na różnice pomiędzy tymi ofertami. Taka analiza pozwoli na wybranie tego narzędzia, które będzie dla danego przewoźnika najbardziej korzystne. Aby nie zaciemniać obrazu, skupmy się jedynie na trzech portalach: wTransnet, Trans Eu i TimoCom.

Pierwsza propozycja, czyli oferta giełdy wtransnet umożliwia dostęp do około 30 000 ofert dziennie. Ponieważ jej działalność rozpoczęła się na terenie Hiszpanii i Portugalii, to właśnie te kierunki stanowią główny trzon oferty. Warto ją więc polecić przewoźnikom specjalizującym się w transportach właśnie do tych krajów.
W utworzonym przez Polaków Trans EU znajdziemy natomiast dużą ilość zleceń krajowych. Przewoźnicy międzynarodowi mogą również na tym skorzystać optymalizując puste przebiegi. Na przykład przedsiębiorca z Gdańska może bez problemu pokusić się o zlecenie na pełny transport z Krakowa, a na trasę Gdańsk – Kraków wyszukać innego załadunku poprzez właśnie Trans EU. Już ta cecha może być dużą zaletą. Jeśli dorzucimy jeszcze informację, że platforma ta daje możliwość bezpośredniego kontaktu z kontrahentem, to rozwiązanie to okazuje się bardzo pomocne.

Ostatnia giełda z omawianych tutaj – TimoCom, to prawdziwy gigant na tym rynku. Codzienne udostępnia prawie pół miliona ofert przewozów na terenie całej Europy. Co ważne, udostępnione oferty pochodzą bezpośrednio od zleceniodawców, a zatem poprzez unikanie łańcuszka pośredników daje większą możliwość zarobku bezpośrednio firmie transportowej. Ponadto platforma ta stawia na jakość i bezpieczeństwo. Każdy kontrahent jest dokładnie sprawdzany i dopiero po pozytywnej weryfikacji może podpisać umowę z tą giełdą. Unika się w ten sposób wszelkich przejawów nieuczciwości pomiędzy stronami transakcji.

Współpraca z giełdą transportową powinna być oczywistością dla każdego przewoźnika. Zatem na którą giełdę się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie, to już indywidualna sprawa.

roznice-w-ofertach-najwiekszych-gield-transportowych-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website