Opony Dębica Presto – czy warto?

Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju nowoczesnych opon, aczkolwiek nie wszystkie z oferowanych przez producentów modeli muszą spełniać nasze oczekiwania. Jednym z najważniejszych kryteriów doboru nowych opon jest model posiadanego samochodu.

W niniejszym artykule postaram się przybliżyć najważniejsze właściwości, jakimi charakteryzuje się nowoczesna opona Dębica Presto UHP2. W jakich samochodach sprawdzą się najlepiej? 

Zaufany producent 

Niezależnie od tego, jaki model samochodu posiadamy zawsze powinniśmy zdecydować się na zakup modeli oferowanych przez producentów posiadających ugruntowaną pozycję na rynku. Należy pamiętać, że próba oszczędzania na oponach przełoży się nie tylko na zmniejszenie komfortu jazdy, ale również przyczyni się do zmniejszenia bezpieczeństwa zarówno naszego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. 

Opony dla wymagających 

Bez cienia wątpliwości opony Presto można określić, jako Idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających kierowców. Sprawdzą się one doskonale w przypadku samochodów, które charakteryzują się wysoką mocą silnika. Decydując się na ten model uzyskamy opony o indeksie prędkości Y. 

Oznacza to, że opony te pozwalają na rozwinięcie maksymalnej prędkości dochodzącej do 300 km na godzinę. Ponadto mimo wysokiej prędkości jazdy model ten jest w stanie zagwarantować jazdę nie tylko bezpieczną, ale również płynną i komfortową. Jakie są najważniejsze cechy opony Dębica Presto UHP2? 

Jazda w każdych warunkach 

Jedną z największych zalet charakteryzujących ten model opony jest możliwość komfortowego ich użytkowania niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Jest to możliwe zarówno poprzez unikalny kształt opony, jak i wyjątkowość wykorzystanej do jej stworzenia mieszanki. Jakie czynniki zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę na mokrej nawierzchni? Co sprawia, że szybka jazda na suchej powierzchni jest bezpieczna?

Jest to możliwe między innymi ze względu na zastosowanie unikalnych zaokrąglonych krawędzi barku  bieżnika, które mogą w sposób efektywny usuwać nadmiar wody przeciwdziałając niebezpiecznemu zjawisku aquaplaningu. Inną podstawową kwestią jest zastosowanie dużej liczby krawędzi tnących, które ze względu na odprowadzanie wody przyczyniają się do znaczącego polepszenia przyczepności pojazdu mimo mokrej nawierzchni. 

Dodatkowe parametry 

Warto również zwrócić uwagę na unikatowy asymetryczny wzór bieżnika wraz z dodatkowym usztywnieniem zewnętrznego żebra. Obydwa z tych czynników gwarantują wysoki komfort jazdy na suchej drodze mimo wysokich prędkości. Warto również nadmienić, że prędkość jazdy nie  ma znaczącego wpływu na żywotność opony Dębica Presto UHP2. 

Jest to możliwe m.in. ze względu  na doskonale rozłożone ciśnienie wewnątrz opony oraz ze względu na unikalną mieszankę gumową w stopce. Obydwa z tych czynników przyczyniają się do zwiększenia trwałości opony, obniżenia oporu toczenia oraz do redukcji utraty energii. W praktyce oznacza to znacznie dłuższy przebieg opony. Opony odznaczają się również innymi doskonałymi parametrami.