Jak wybrać dobre opony zimowe?

Bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu w bardzo dużym stopniu wynika nie tylko z umiejętności kierowcy, ale też na przykład stanu opon. Można przymknąć oko na nie do końca nowe opony na lato, bo o tej porze roku nawierzchnia drogi najczęściej jest bezpieczna do jazdy. Zdecydowanie wyższe wymagania trzeba jednak stawiać oponom zimowymi. To właśnie zimą na drogach panują trudne warunki, między innymi jest ślisko, co może powodować znaczne wydłużenie drogi hamowania pojazdu. W takim przypadku dobre nowe opony zimowe to podstawa bezpieczeństwa.

Jak kupić dobre opony zimowe?

Jak zatem wybrać dobre opony zimowe i czy decydować się co roku na nowy komplet? Najczęściej nie ma takiej potrzeby, warto wymienić jednak opony parami. Można zatem w danym roku wymienić tylko opony z przodu auta, lub też zdecydować się na wymianę opon z tyłu. Nowe opony szczególnie te klasy premium to wydatek nawet kilkuset złotych za sztukę. Im bardziej luksusowy samochód, tym najczęściej również droższe zimowe opony w takim stylu. Mimo wszystko nie można oszczędzać na tym wydatku, bo dobre opony to nie tylko większe bezpieczeństwo na drodze, ale też zdecydowanie lepszy komfort jazdy. Jak zatem kupić dobre opony zimówki? Dobrym pomysłem jest studiowanie różnego rodzaju porównywarek opon, a także stron z testami opon. To właśnie tam można przeczytać opinie użytkowników, ale też recenzję opon.

Recenzje opon i opisy po testach

To właśnie recenzję opon oraz opisy po różnego rodzaju testach, są doskonałym tropem pozwalającym wybrać dobre opony w dobrej cenie. Często bywa tak, że nawet opony z klasy ekonomicznej niewiele ustępują tym, które teoretycznie są uważane za opony klasy premium. Takie opony mogą wypadać bardzo dobrze w testach i odznaczać się świetnymi parametrami, które opisują na przykład drogę hamowania czy emitowany hałas podczas jazdy. Czasami nawet tańsze opony w niektórych parametrach mogą mieć lepsze noty niż opony droższe. Zatem zanim przystąpimy do poszukiwania dobrych opon na zimę, warto zwyczajnie porównać testy i oceny, które konkretnym modelom wystawiają użytkownicy. Są one oparte na niezależnych opiniach, nie są notką ze strony producenta. To zatem dobry sposób na wyselekcjonowanie kilku wybranych modeli opon, zanim dokona się konkretnej decyzji.

Kup opony przez internet

Jak kupić zatem dobre opony i nie przepłacać? W końcu o ekonomię chodzi chyba wszystkim. Najlepiej sprawdzać oferty sklepów w internecie. Porównywać je, szukać promocji, kupować online a nie w sklepach stacjonarnych, w których zawsze jest sporo drożej. Poza tym warto też szukać opon z drugiej ręki. Często można znaleźć naprawdę dobrej jakości opony, które z powodzeniem mogą posłużyć jeszcze przez sezon lub dwa. To dobre rozwiązanie wtedy, gdy ma się raczej leciwe już auto. Trudno kupić do niego opony za 1500 zł. Taki wydatek wydaje się być mało racjonalny. Używane opony, szczególnie do starszych i raczej rzadko używanych aut, to dobra alternatywa. Trzeba ich szukać na aukcjach i w ofertach już od wczesnej jesieni.