Jak prezentuje sie etykieta opon Kleber Krisalp HP3?

  • by

Bezpieczne podróżowanie, gdy aura nie jest sprzyjająca, a drogi są oblodzone i zasypane śniegiem zapewnia nie tylko zachowanie rozwagi przez kierowcę lecz także wyposażenie samochodu w odpowiednie opony zimowe. Ich wybór na rynku motoryzacyjnym jest ogromny. 

Zimowa opona Kleber Krisalp HP3 w rozmiarze 205/55 R16 91T – wady i zalety 

Opona w tym rozmiarze to jedna wśród wielu produktów oferowanych przez firmę Kleber. Model w rozmiarze 205/55 R16 91T posiada indeks prędkości T , natomiast  nośności 91. Oznacza to, że przy jeździe z maksymalną dopuszczalną prędkością wynoszącą 190 kilometrów na godzinę najwyższa wartość obciążenia dla jednej opony wynosi 615 kg.

Prezentacja opon o tym rozmiarze przedstawia się całkiem  zadowalająco, jeśli chodzi chodzi o przyczepność do podłoża na mokrej nawierzchni. Nieco gorzej opona ta została oceniona, jeśli chodzi o poziom oporów toczenia.  Opony w prezentowanym rozmiarze montowane są w pojazdach samochodowych takich jak: Audi A6 – C5, VW Golf – IV, Ford Focus – II, Opel Astra – H FL oraz Audi A6 – C4. 

Etykiety opon Kleber Krisalp HP3 

Powszechnie dostępne na rynku modele opon Kleber znajdują ogromne  zastosowanie w wielu samochodach osobowych. Są one bardzo często kupowane przez właścicieli rodzinnych sedanów czy kombi. Ponadto mogą być z powodzeniem zamontowane w popularnych crossoverach. 

Od listopada 2012 roku na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują ścisłe przepisy, które to nakazują umieszczanie na wszystkich sprzedawanych oponach specjalnych etykiet z najważniejszymi parametrami. Dzięki tej etykiecie każdy zainteresowany klient może zdobyć cenne informacje dotyczące hamowania na mokrej nawierzchni, oporów toczenia, spalania oraz hałasu.   

Jak przedstawiają się na etykiecie unijnej oceny opony Kleber Krisalp HP3 205/55R16 91T? 

Podczas oceny tej opony najistotniejsza w zimowej porze jest oczywiście  przyczepność do mokrej nawierzchni, a więc zdolność zachowania kontaktu opony z pokrytą wodą jezdnią. Za hamowanie na mokrym podłożu omawiana opona otrzymała ocena B.  W tym miejscu warto zaznaczyć, że najkrótszą drogą hamowania cechuje się ogumienie zaliczane do klasy „A”, natomiast najsłabsze parametry, w przypadku samochodów osobowych posiadają  modele z notą „F”. Biorąc pd uwagę tę kwalifikację można stwierdzić że ocena B to całkiem dobry wynik. Można zatem stwierdzić, że wybór tej opony to dobre rozwiązanie gwarantujące w miarę  bezpieczną jazdę na śliskich nawierzchniach. 

Opony Kleber – szeroki wybór na rynku

Obecnie na rynku motoryzacyjnym istnieje szeroki wybór opon marki Kleber. Podczas każdego sezonu cieszą się one dużym zainteresowaniem. Najnowszy model Kleber Krisalp HP3 – do obejrzenia w witrynie sklepopon.com – jest dostępny w różnorodnych rozmiarach, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych  Opony te należą do klasy średniej. Wydaje się, że ich zakup to dobry wybór za przystępną cenę. Są one w szczególności oferowane tym kierowcom, którzy poszukują osiągów nieco wyższych od standardowych, a jednocześnie chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy.